Dne 5. května 1912 došlo k ustavující valné hromadě klubu pod názvem S.K. Libuše a jejím předsedou byl zvolen Adolf Freund. O měsíc později je klub registrován pod ochranu ČSF. V té době je pod tento svaz přihlášen i klub SK Letky Olympia. Zápisné do klubu bylo stanoveno na 1 korunu a členský příspěvek činil 10 haléřů. Hraje se většinou na loukách nebo na cizích hřištích. Příjem klubu z diváků nepřevýšil 25 korun
V roce 1924 došlo ke spojení klubů SK Libuše a SK Letky pod nynější název AFK Libčice. Předsedou nového klubu se stal pan Vilem Majer.
Teprve v roce 1932 nám byl pronajat pozemek v Letkách na místě dnešního hřiště. Tehdy započaly práce na výstavbě nového hřiště a o rok později již zahajovací zápas proti odvěkému rivalu – celku Veltrus, které skončilo naším vítězstvím 4:3. Podle zmínek bylo odpracováno na 11 tisíc brigádních hodin.
Psal se rok 1975 a v Libčicích nad Vltavou, se tu sezónu hrála 1. B třída. Tabulku vedli se 34 body. Za počátkem vzestupu je nutno se vrátit do soutěží z roku 1972-1973. Po jejich první polovině zde převzal žezlo trenér Karel Hofmann. Tehdy se počítalo za úspěch, žen se vůbec nesestoupilo. Křivka vzestupu šla prudce vzhůru v následujícím roce. Světe div se, aspirovalo se na vedoucí místo, ale postup to přeci jen ještě nebyl. V Libčicích však fotbalisté překonali sami sebe a byl z toho postup. Nemalý podíl na postupu má i A. Holeček, asistent a zástupce trenéra.
Fotbalisté Libčic odehráli přátelské utkání s oddílem Sázavy dne 23.9.1983. Po utkání se zašlo do restaurace Nový dům a díky tomu přišlo oznámení dne 17.10.1983 ve znění:
Vážení soudruzi,
obdrželi jsme podnět od našich občanů Sázavy-Černých Bud, na posádku autobusu a považujeme za správné Vám jej alespoň sdělit, když nemůžeme záležitost projednat osobně. Zjistili jsme, že se jednalo o účastníky přátelského fotbalového utkání, konaného v pátek dne 23.9.1983, kteří ve 22:30 hod. opustili restauraci Nový dům a nechovali se právě nejlépe. Údajně močili na vysazené tuje, jeden tam zvracel a další vysypal odpadkový koš na tuje. Těžko jsme zeleň udržovali, než povyrostla, investovali jsme do obce nemalé finanční prostředky. Vážíme si našich občanů, kteří dohlížejí, aby se zeleň neničila. Proto Vám tuto zprávu podáváme a věříme, že učiníte opatření, aby příznivci sportu z vaší obce – až příště Sázavu navštíví, chovali se trochu ohleduplněji.
Děkujeme Vám za spolupráci a jsme s pozdravem MNV Sázava
27.6.1987 se konal turnaj na počest 75. výročí založení oddílu kopané TJ Sokol Libčice a 20. výročí vzniku staré gardy. Po skončení turnaje se všichni přesunuli do Dělnického domu za zábavou.
V roce 1995 se dožil 70ti let pan Antonín Stáhlík, kamarád a poctivý bojovník z Otvovic, který přišel do AFK v roce 1952 a zasloužil se o největší úspěchy. V roce 1956 odešel z AFK na vlastní žádost do Otvovic. Když byla v roce 1967 založena stará garda vrátil se a poctivě za ní bojoval. Za 30 let trvání staré gardy odehrál 351 zápasů a na hřiti jsme ho vídali i v šedesátce.
V tomto roce se konalo setkání staré gardy ke 30ti letému výročí a to 3. října 1997 v kulturním domě v Libčicích nad Vltavou. Proběhla zde anketa o nejlepšího hráče za celé trvání staré gardy, kterou vyhrál Antonín Stáhlík. Za 30 let odehrála stará garda více než 600 zápasů. Ve třicetileté historie staré gardy AFK 1967-1997 sehrál Karel Komárek tzv Šutér 344 zápasů a nastřílel 316 branek.
22.11.1998 se konala valná hromada AFK Libčice. Valná hromada schválila členskou základnu, která činila 71 členů dospělých a 42 členů mládežnických mužstev, dohromady tedy 113 členů. V tomto roce se volil nový výbor na funkční období 2 roky. Předsedou byl zvolen Jaroslav Sochor, místopředsedou Vratislav Vorel, hospodář Daniel Blažek a sekretář Antonín Hlaváček. Jaroslav Sochor, Vratislav Vorel a Daniel Blažek pomáhají s vedením klubu i v současnosti.