SK Braškov – AFK Libčice 2:3 (1:2)

Nedělní začátek zápasu ovlivnil silný vítr, který v Braškově foukal. Domácí hráli proti větru a veškeré dlouhé balony se jim zastavovaly ve vzduchu. My jsme se s nástrahami počasí popasovali lépe a hráli jsme rychlý a kombinační fotbal. Ale paradoxně do vedení se dostali domácí v 17. minutě zásluhou jejich nejlepšího hráče Brodského, který na zadní tyči nikým nehlídán uklidil míč za Baslova záda, 1:0. Jenže ve 20. minutě přišla rychlá odpověď, když dorážku Beneše na brankové čáře zastavil rukou domácí obránce Osvald a za svůj “zákrok” dostal ČK, z nařízeného pokutového kopu vyrovnal Paluka, 1:1. O 10. minut později jsme přesilovku využili podruhé, když centr Beneše z levé strany nikým netečován propadl do branky, 1:2.

Druhý poločas nabídnul spíše bitvu s minimem šancí na obou dvou stranách hřiště. Domácí i v 10ti nám byli vyrovnaným soupeřem a převaha jednoho muže v poli nebyla tolik znát. Uklidnění na naše kopačky přišlo až v 75. minutě, když se za vápnem opřel do balonu Paluka a tečovanou střelou do protipohybu brankáře zvýšil naše vedení, 1:3. Konečnou podobu výsledku dal v 90. minutě Krovoza, který na přední tyči využil centr z levé strany, 2:3.

Poděkování patří i našim fanouškům, kteří nás i v nevlídném počasí, přijeli podpořit v hojném počtu.

Sestava: Basl – Tyle, Vondra Jan, Punčochář, Tenkl Martin – Tenkl Tomáš, Beneš, Voinikov – Hrdina, Paluka, Wrobel.

Náhradníci: John, Faigl, Ptáček, Lain Jakub, Kaláb.